618-622-8800
Providing the voice, vision, and future of special education leadership in Illinois



Online Membership & Conference Registration Member Portal


Member List


Sl.No Name Agency Region
1 Abraham, Patrick Township H.S. District 211 Region One
2 Acord, Jennifer WOVSED Region Six
3 Adamonis, Evelynn Palos Heights School District 128 Region One
4 Adams, Julie Coordinated Youth and Human Services Region Five
5 Adler, Wendy Child's Voice Region One
6 Aguilar, Michael Valley View School District 365U Region One
7 Albers, Amy Delavan CUSD #703 Region Three
8 Alfurayh, Hana Concordia University Chicago Region One
9 Allen, Jackelyn Huntley Community School District 158 Region One
10 Allen, Lisa Valley View School District 365U Region One
11 Allert, Carole Black Hawk Area Special Ed District Region Two
12 Allison, Joan School Assoc for Sp Ed in Dupage (SASED) Region One
13 Alt, Jessica McLean County Unit 5 Schools Region Four
14 Amato-Zech, Natalie Community Consolidated School Dist 59 Region One
15 Ambuehl, Ellen LADSE Region One
16 Amendt, Julie Marengo Community High School Dist 154 Region One
17 Amraen, Marsha Midlothian School District 143 Region One
18 Anderson, Francesca District 211 Region One
19 Anderson, Karen JFK Center/Joliet 86 Region One
20 Antkiewicz, Andrea Cook County School District 130 Region One
21 Arad, Sheila Niles Twp. District for Special Educatio Region One
22 Arevalo, Mary District 47 Region One
23 Arico, Tina Coordianted Youth & Human Services Region Five
24 Armour, Anglea Mid State Special Education Region Five
25 Armstrong, Jennifer RCCSEC Region Four
26 Arvia, Kim Will County School District 92 Region One
27 Aslinger, Melanie McLean County Unit #5 Region Four
28 Assalley, Carolyn SASED Region Three
29 Atchison, Lynn Thornton District 205 Region One
30 Atchley, Stephanie Marseilles Elementary School Region Two
31 Atkin, Victoria Woodridge School District 68 Region One
32 Atkus, Jamie Oak Lawn CHS / U of I Region One
33 Atlas, Kaitlin Hodges, Loizzi, Eisenhammer, Rodick & Ko Region One
34 Ayala-Martinez, Lena Brookwood District 167 Region One
35 Baasten, Cynthia M. Engler Callaway Baasten & Sraga, LLC Region One
36 Babiak, Amber JFK Center/Joliet 86 Region One
37 Bacci, Kristina SEDOL/Gages Lake School Region One
38 Bahramis, Anna Lake Forest High School Region One
39 Bailey-Moss, Jacalyn Rich Twp. High School District 227 Region One
40 Baker, Kelsey Eastern IL Area Special Education Region Four
41 Ball, Ashley Knox-Warren Special Education District Region Three
42 Ballard, Viver Special Education Services Region One
43 Banicki, Sandra Chicago Heights District#170 Region One
44 Bankes, Julie SOWIC Region One
45 Barber, Shauna WCES Region Six
46 Barkley, Michele Winthrop Harbor School District Region One
47 Barnard, Rebecca Engler Callaway Baasten & Sraga, LLC Region One
48 Barnhart, Cynthia Wood River-Hartford #15 Region Five
49 Barrick, Sara Elmwood Park CUSD Region One
50 Barth, Kelly JFK Center/Joliet 86 Region One
51 Bartlett, Amy Niles Township - District 219 Region Five
52 Barton, Debra McHenry School District 15 Region One
53 Bartz, Joyce District #65 Region One
54 Bauer, Stephanie Moline CUSD 40 Region Two
55 Bauer, Tracie O'Fallon District 90 Region Five
56 Baumgartner, Jami Eisenhower Cooperative Region One
57 Beard, Carolyn Retired Region Two
58 Beasland, Julie Southwest Cook County Cooperative Region One
59 Becker, Lyn Mid State Special Education Region Five
60 Bednarz, Lori Rural Champaign County Sp. Ed. Coop Region Four
61 Beemsterboer, Tim Ridgeland School District 122 Region One
62 Beever, Rachel Eastern IL Area Special Education Region Four
63 Behrends, Kari TMCSEA Region Three
64 Belcher, John Williamson Co. Sp Educ Region Six
65 Belotti, Ellen Crete-Monee School District 201 - U Region One
66 Benavides, Jamie Geneva CUSD 304 Region One
67 Bender, Julie Waterloo CUSD #5 Region Five
68 Benedetti, Lindsay Community Unit School District 200 Region One
69 Beniaris, Margarite Comm Consolidated School District 62 Region One
70 Bergthold, Dana District 181 Region One
71 Bertels, Elizabeth CASE Region One
72 Beverlin, Karen Special Education Assn of Peoria County Region Three
73 Bhardwaj, Mary Aptakisic-Tripp School District 102 Region One
74 Bjork, Mary Anne Geneva 304 Region One
75 Black, Marianne Macon-Piatt Sp. Ed. Dist. Region Four
76 Blackburn, Martha O'Fallon Township High School Region Five
77 Blades, Brad Wabash & Ohio Valley Special Educ Dist Region Six
78 Blissett, Sheleah Southland College prep high school Region One
79 Bloemer, Lisa Eastern Illinois Area Special Education Region Four
80 Bodzioch, Paula Marklund Day School Region One
81 Boedeker, Laura Hodges, Loizzi, Eisenhammer, Rodick & Ko Region One
82 Bolin, Bob Conyers Learning Academy/CCSD15 Region One
83 Bollow, Lisa Downers Grove High School District #99 Region One
84 Bonarek, Nicole Cook County School District 130 Region One
85 Bonie, Kristen Richland 88A Region One
86 Bonneau, Wendy DeKalb CUSD 428 Region Two
87 Bookstaver, Steven Tri-County Special Education JA Region Six
88 Bordonaro, Kristen Exceptional Learners Collaborative Region One
89 Boren, Maryanne Meridian District 101 Region Six
90 Botterbush, Karen Alton School District Region Five
91 Bounds, Quintella Harvey District 152 Region One
92 Bowen, Liz Freeport School District 145 Region Two
93 Bowers, Anne Woodridge School District 68 Region One
94 Boyens, Judy Lincoln Way District #843 Region One
95 Boyer, Stephanie Madison County Region I Region Five
96 Boyle, Dan Hauser, Izzo, Petrarca, Gleason & Stillm Region One
97 Brand, Michelle Evanston/Skokie #65 Region One
98 Braun, Nancy McLean County Unit 5 Region Four
99 Brecht, Gus Brecht's Database Solutions, Inc. Region Five
100 Breckel, Victoria Cahokia School Dist #187 Region Five
101 Breese, Kari Huntley High School Region One
102 Brewer, Zeppelyn Carbondale Elementary School District 95 Region Six
103 Brimner, Cathy Arcola Schools Region Four
104 Brooks, Deanne West Central IL Spec. Ed. Coop. Region Three
105 Brooks, Kathy Eisenhower Cooperative Region Seven
106 Brosseau, Heath Indian Springs School District 109 Region One
107 Brown, April SPEED SEJA District 802INDEPENDENCE Region One
108 Brown, Colleen LADSE Region One
109 Brown, Diana School District 45 Du Page County Region One
110 Brown, Sandra SPEED SEJA #802 Region One
111 Brozo, Carol Lyons SD103 Region One
112 Bruce, Susan Chaney-Monge Will Co. 88 Region One
113 bruzzino, joseph NTHS D219 Niles Central Region One
114 Bryson, Dawn Deerfield High School Region One
115 Bublitz, Gregory Lyons SD 103 Region One
116 Budenz, Karleen Freeport School District #145 Region Two
117 Bullington, Nicole Iroquois Special Education Association Region Four
118 Bulthuis-susong, Wendy Sycamore CUSD Region Two
119 Buniak, Linda Community Consolidated School Dist 59 Region One
120 Burgener, Terry kaskaskia SPecial Education District Region Five
121 Burgess, Elizabeth Woodland School District #50 Region One
122 Burgwald, Jacqueline Wolcott School Region One
123 Burk, Sarah Prairie Hill CC School District #133 Region Two
124 Burns, Barbara Elementary School District 159 Region One
125 Burns, Carole Bloom High School District 206 Region One
126 Burns, Tim SEDOM Region One
127 Burns-Casey, Jolie Evergreen Park Community HS District 231 Region One
128 Burress, Megan Community Unit School District 200 Region One
129 Burtnett, Jori Downers Grove North High School Region One
130 Buske, Brandy Mid State Special Education Region Five
131 Buss, Amber El Paso Gridley CUSD 11 Region Three
132 Buss-Yingling, Samantha Ogle County Educational Cooperative Region Two
133 Butt, Iris Nicole LEASE Region Two
134 Butterbrodt, Tina Livingston Co Special Services Unit Region Four
135 Butusov, Deven sd308 Murphy Jr High Region One
136 Byczynski, Art Macon-Piatt Sp. Ed. Region Four
137 Caceres, Kristin Glenview34 Region One
138 Cagney, Christine U-46 Region One
139 Cameron, Rhonda Havana CUSD 126 Region Three
140 Campbell, Monica Vermilion Assoc. for Special Education Region Four
141 Campobasso, Antigone School District 111 Region One
142 Candela, Tony North Shore School District 112 Region One
143 Canel, Marcy Sacred Heart Region One
144 Cannon, Sarah Yorkville CUSD 115 Region One
145 Cannon, Tanisha JFK Center/Joliet 86 Region One
146 Cannon-Janettas, Karen Orland School District 135 Region One
147 Caparelli-Ruff, Elizabeth Community Unit School District 308 Region One
148 Capio, Michele Oak Park Schools District 97 Region One
149 Capizzi, Melissa District 181 Region One
150 Capparelli, Laura 1970 Region One
151 Capranica, Kimberly McHenry School District 15 Region One
152 Carey, Lora DuPage School District 45 Region One
153 Carson, Akiva Oswego S.D. 308 Region One
154 Carstensen, Bridget Orland School District 135 Region One
155 Carter, Danielle NSSEO Region One
156 Carter, Dr. Tanya Lansing SD 158 Region One
157 Catini, Kelli Crystal Lake School District 47 Region One
158 Cavanaugh, Kathleen Lake Forest District 67 Region One
159 Cerney, Tina SASED Region One
160 Certa, Melissa Four Rivers Special Education District Region Three
161 Chamberlin, Dan District 113 Deerfield HS Region One
162 Chambers, Quennetta Cahokia Unit School Dist #187 Region Five
163 Chapman, Carrie McLean County Unit District No 5 Region Four
164 Chapman, Mary Jane L.E.A.S.E. Region Two
165 Charkow, Kristen Engler Law Group Region One
166 Chavez, Tiffany Township High School District 113 Region One
167 Cherullo, Ernest Cook County School District 130 Region One
168 Chiappetta, Jennifer Community Consolidated School Dist 59 Region One
169 Childers, Allison SEAPCO Region Three
170 Childs, Peggy UCP Seguin/Infinitec Region One
171 Chiswick, Wendy District 46 Region One
172 Christ, Marlene Southwest Cooperative for Special Educat Region One
173 Cirone, Allison Mokena 159 Region One
174 Clancy, Jana Henry-Stark Counties Sp Ed Dist 801 Region Two
175 Clark, Cassie Kaskaskia Special Education District Region Five
176 Clarke, Megan Exceptional Learners Collaborative Region One
177 Clausen, Nicole Valley View School District 365U Region One
178 Clodi, Carrie Grant Park District #6 Region One
179 Cochrane, Brandon Schiller Park SD 81 Region One
180 Cockburn, Melissa Williamson Co. Sp Educ Region Six
181 Cockrum, Tabitha West Frankfort Dist 168 Region Six
182 Code, Jack Freeport School District #145 Region Two
183 Cognac Martin, Brenda Rolling Meadows High School Region One
184 Cohen, Carie Hawthorn School District 73 Region One
185 Coleman, Nancy Fenton High School, Bensenville, IL Region One
186 Coleman, Susan Lake Zurich CUSD 95 Region One
187 Colin, Holly District 75 Mundelein Region One
188 Collette, Terry West Aurora School Dist.129 Region One
189 Collins, Sanda Sandwich CUSD 430 Region Two
190 Colson, Linda Belvidere School District Region Two
191 Commike, Sarah Oswego School District 308 Region One
192 Compton, Lori ECUSD7 Region Five
193 Condon, Robert District 126 Alsip Region One
194 Conkling, Mary Lake Villa District #41 Region One
195 Connolly, Bridget Niles Township HS D219 Region One
196 Conran, Dr. Elizabeth Special Education Services Region One
197 Conran, Rory Special Education Services Region One
198 Convey, Jennifer North Shore School District 112 Region One
199 Conway, Dawn Livingston Co Special Services Unit Region Four
200 Coomes, Lori West Chicago School District 33 Region One
201 Cooper, Jodi Mount Vernon City Schools #80 Region Six
202 Corrigan, Alicia Palatine CCSD 15 Region One
203 Corrigan, Cheryl Pontiac School District #429 Region Four
204 Cortesi-Caruso, Becky Cicero School District 99 Region Six
205 Cory, Melissa SASED Region Three
206 Corzine, Jessica WCES Region Six
207 Cotter, Brandon Argo Community High School Region One
208 Cotter, Julia Livingston Co Special Services Unit Region Four
209 Cotter, Kelly Belvidere School District Region Two
210 Covalt, Becky MCHS District 156 Region One
211 Cox, Jill Four Rivers Special Education District Region Three
212 Cracraft, Megan Valley View School District 365U Region One
213 Cratty, Debbie Galesburg CUSD #205 Region Three
214 Craven, Katrina Seapco Region Three
215 Cribaro, Shannon Mannheim Early Childhood Center Region One
216 Crisp, Anthony Bi-County Special Education Cooperation Region Two
217 Cross, Marilyn Wabash & Ohio Valley Special Educ Dist Region Six
218 Crowl, Zach Henry-Stark Counties Special Education Region Two
219 Crowley, Matt Knox-Warren Special Education District Region Three
220 Culp, Jaime Indian Prairie School District 204 Region One
221 Cupuro, Erica Comm Consolidated School District 62 Region One
222 Curran, Michelle SASED Region Three
223 Cygnar, Ann CCSD15 Region One
224 D''Ambrosio, Cindy Cooperative Association for Special Educ Region One
225 Dahl, Tracy Northwest Special Education Cooperative Region Two
226 Dahlem, Kim Community High School District 155 Region One
227 Danielson, Michelle Joliet Public Schools District 86 Region One
228 Daugherty, Barb Cornerstone Academy Region Five
229 Daugherty, Jeff BASSC Region Five
230 Davey Charkow, Kristen Engler Callaway Baasten & Sraga, LLC Region One
231 Davidsmeyer, Barbie Jacksonville School District 117 Region Three
232 DAVIS, MARY Community Unit School District 200 Region One
233 Dean, Karoline ChildBridge Center for Education Region One
234 Dean, Kris TCSEA Region Four
235 DeBoer, Leslie Summit Hill School District 161 Region One
236 DeBruin, Janet Sandridge Region One
237 DeCristofaro, Romy Wilmette District 39 Region One
238 deGruy, Elizabeth Champaign CUSD #4 Region Four
239 DeJarnett, Jodi Frankfort Community School District #168 Region Six
240 Dejewski, Elzbieta Cicero District 99 Region One
241 Dekeyrel, Jodi BHASED Region Two
242 Del Re, Shannon Geneva High School Region One
243 Dempsey, Tom South Campus Region One
244 Deno, Lauren Valley View 365U Region One
245 denton, jamie SD308 Region One
246 Deptolla, Jean Northwestern Illinois Association Region Two
247 Derwin, Andrew Oswego School District 308 Region One
248 Derwin, Camille CCSD 64 Region One
249 Deschamps, Kim Knox-Warren Special Education District Region Three
250 Deter, Lauren University of St. Francis Region One
251 Deville, Lisa JFK Center/Joliet 86 Region One
252 Diamond, Nan SASED Region One
253 DiCarlo, Jamie Mundelein High School District 120 Region One
254 Dickert, Cherish EMSD63 Region One
255 Didier, Allison Rantoul City Schools Region Four
256 Difresco, Valerie Bensenville School District 2 Region One
257 Dillon, Susan Woodridge District 68 Region One
258 DiMaggio, Francesca School District U-46 Region One
259 Dinaro, Andrea Concordia University Chicago Region One
260 DioGuardi, Gina Arbor Park District 145 Region One
261 Dite, Lori Morris Community High School Region One
262 Dixon, Dr. Kennedi D/200 Region Six
263 Doetch, Ashley North Boone CUSD #200 Region Two
264 Donnan, Luci CCSD21 Region One
265 Donnan, Valerie Special Education District of Lake Count Region One
266 Doughty, Jeremy Eastern IL Area of Special Education Region Four
267 Doyle, Debbie Northern Suburban Special Ed District Region One
268 Doyle, Todd Mendota HS 280 Region Two
269 Dreger, Kathleen Homewood-Flossmoor High School Region One
270 Druger, Caitlyn U-46 Elgin High School Region One
271 Drumm, Danielle District 130 Cook County Region One
272 Du Clos, Carol SEDOL Region One
273 DuBois, Megan Valley View School District 365U Region One
274 Duda, Pam CASE/Urbana School District 116 Region Four
275 Duke, Melinda Century Unit district #100 Region Six
276 Dunford, Kristen Oak Lawn Hometown School Dist. 123 Region One
277 Dunker, Kristin Vermilion Association for Special Educat Region Four
278 Dunne, Jennifer Antioch School District 34 Region One
279 dunne, molly NSSEO Region One
280 Durham, Sandi Eastern IL Area of Special Education Region Four
281 Dwyer, Mary Kirby School District 140 Region One
282 Dwyer, Meagan Wauconda Community School Dist #118 Region One
283 Dwyer, Rosanne Northbrook School District 28 Region One
284 Dzik, Jill Park Ridge Niles District 64 Region One
285 Ealey, Amber TMCSEA Region Three
286 Ebers, Cheryl Perandoe Educational Program Region Five
287 Eblin-Stuart, Dana Tri-County Special Education JA Region Six
288 Eddinger, Shari LCSEA Region Two
289 Edelstein, Sandra Retired Region One
290 Edler, Christina Northwest Special Education Cooperative Region Two
291 Edwards, Doug JAMP Special Education Services Region Six
292 Edwards, Michele Bloom HS SD #206 Region One
293 Egan, Julie Evergreen Park Community HS District 231 Region One
294 Eggleston, Fran Kaneland School District 302 Region One
295 Egonmwan, Dina Country Club Hills SD 160 Region One
296 Eichhorn, Barbara Mahomet-Seymour CUSD #3 Region Five
297 Ekstrom, Erica CUSD 200 Region One
298 Elkin, Carolyn Grundy County Special Educ Coop Region One
299 Ellexson, Andrea Valley View School District 365U Region One
300 Elliott, Kristin Crete-Monee School District 201U Region One
301 Ellison, Jessica Macon-Piatt Special Educ District Region Four
302 Elmer, Ann Freeport School District #145 Region Two
303 Empfield, Claire Maine Township High School District 207 Region One
304 Engler, Teri E. Engler Callaway Baasten & Sraga, LLC Region One
305 Epplin, Sarah Centralia City Schools Region Five
306 Epps, Equa Rich South Campus High School Region One
307 Erickson, Renee Township High School Dist 211 Region One
308 Eshleman, Trent Iroquois Special Education Association Region Four
309 Evans, Kimberly Henry Stark Special Education Region Two
310 Evans, Pamela SEDOL Region One
311 Evans, Sarah Macon-Piatt Sp. Ed. Dist Region Four
312 Ewing, Karen Franklin-Jefferson Co. Special Ed. Dist. Region Six
313 Farano, Amy District U-46 Region One
314 Farley, Desrie Frankfort CUSD # 168 Region Six
315 Farrelly, Stephanie Community Unit School District 200 Region One
316 Fattore Crumley, Dana Franczek Radelet Region One
317 Fehr, Kristin Woodford County Special Education Assoc. Region Three
318 Ferguson, James Lake Zurich CUSD 95 Region One
319 Fidishin, Marianne Mid Valley Special Education Cooperativ Region Two
320 Fies, Sarah Patton School District 133 Region One
321 Finkel, Alyssa Huntley Community School Dist 158 Region One
322 Finn, Diane Philip Rock Center and School Region Two
323 Fiorito, Korine East Maine School District 63 Region One
324 Fiske, Gina Alsip-Hazelgreen-Oak Lawn District 126 Region One
325 Flahive, Julie Lyons School District 103 Region One
326 Fleming, Ramonda East St. Louis School District 189 Region Five
327 Flesch, Janet Tri-County Special Education J A Region Six
328 Flewelling, Travis Sycamore School District Region Two
329 Flicek, Linda Leyden Area Special Education Cooperativ Region One
330 Flores, Christi Lemont Township High School District 210 Region One
331 Ford, Mary Lansing SD 158 Region One
332 Ford-Halvorsen, JoAnn Aptakisic-Tripp School District #102 Region One
333 Fowler, Amy Valley View School District Region One
334 Fox, April Eastern IL Area Special Education Region Four
335 Fox, Kathy L.E.A.S.E. Region Two
336 Fox, Linda CIRCLE Academy Region Four
337 Fraase, Kelly SASED Region Three
338 Frake, Vasiliki East Maine School District 63 Region One
339 Francois-Blue, Shalema Director of Special Education Region One
340 Frankiewicz, Laura None Region Two
341 Franklin, Lindsay WCSEA Region Three
342 Fredericks, Juliane Diamond Lake District 76 Region One
343 French, Julie Belvidere D100 Region Two
344 Frey, Tiffany SOWIC Region One
345 Friel, Amy Township High School District 211 Region One
346 Frost, Lea Park Ridge-Niles School District 64 Region One
347 Fuller, Christine Cook County School District 130 Region One
348 Furbush, Mary M. C.A.S.E. Region One
349 Galan, Antonia Park Ridge-Niles CCSD 64 Region One
350 Gallik, Diane Retired Region One
351 Gallo, Michelle West Aurora School Dist. 129 Region One
352 Galotta, Grant Valley View School District 365U Region One
353 Gambill, Jason East Peoria Elementary School Dist 86 Region Three
354 Gamm, Sue Public Consulting Group Region Seven
355 Garland, Cara Warren Township High School Region One
356 Garrett, Adam Edwardsville CUSD 7 Region Five
357 Garver, Gwen BMP Special Education Cooperative Region Two
358 Gavin, Dan Palatine High School/District 211 Region One
359 Gavin, Kathy Niles Twp. District for Special Educatio Region One
360 Geary, Colleen Southwest Cook County Cooperative Region One
361 Geisser, Kory Warren Twp. High School Region One
362 Geraghty, Mary Glenview SD 34 Region One
363 Gerrish, Norma IAASE Region Five
364 Giarrante, Anne Geneva School District 304 Region One
365 Gillespie, Eliz SOWIC Region One
366 Gillette, Casey School District 130 Region One
367 Girten, Monica Wabash & Ohio Valley Special Ed. Dist. Region Six
368 Glick, Christy West Central Illinois Spec Ed Coop Region Three
369 Gliesmann, Sharon Madison Region One
370 Glynn, Tara Collinsville High School Region Five
371 Goacher, Jeanne Columbia CUSD 4 Region Five
372 Goebbert, Kristine Lombard School District 44 Region One
373 Goldberg, Kim Mundelein High School District 120 Region One
374 Goldstein, Judy Arlyn School & Arlyn Transition Program Region One
375 Gont, Janice West Aurora School District 129 Region One
376 Gordon, Geralyn Beecher School District 200U Region One
377 Gordon, Kevin Kriha Law LLC Region One
378 Gossett, Michelle District 91 Region One
379 Gould, Kelly A. NDSEC Region One
380 Goulet-Raffety, Marie Mackay Education Center Region One
381 Gray, Chelsea Barrington School District 220 Region One
382 Greene, Juliann Bensenville Elem School Dist #2 Region One
383 Greenway, Polly SEAPCO Region Three
384 Greer, Tracy Glenview Middle School Region Two
385 Gregory, Jerri Eastern Illinois Area Special Education Region Four
386 Gregory, Susan Valley View School District 365U Region One
387 Grider, Brian Argo High School Region One
388 Grodsky, Eric Hauser, Izzo, Petrarca, Gleason & Stillm Region One
389 Grogger, Laurel Maine South High School Region One
390 Gronewold, Joyce SD U-46 Region One
391 Groot, Melissa Geneva Community Unit School Dist 304 Region One
392 Gross, Carly Fairview South Elementary Region One
393 Grotefendt, Andrea ECUSD7 Region Five
394 Grotthuss, William North DuPage Special Ed. Coop. Region One
395 Gruhn, Janine West Northfield School District 31 Region One
396 Gudgeon, Valerie Norridge School Dist 80 Region One
397 Guilfoyle, Laurie SEAPCO Region Three
398 Gunnell, James A.E.R.O. Cooperative Region One
399 Gustafson, Janelle L.E.A.S.E. Region Two
400 Haage, Donna McHenry School District 15 Region One
401 Haas, Lora SEAPCO Region Three
402 Hackett, Erin Central Stickney District 110 Region One
403 Hackett, Judith Northwest Suburban Special Educ. Org. Region One
404 Hailpern, Joey North Shore School District 112 Region One
405 Hale, Lindsay Macon-Piatt Sp. Ed. Dist. Region Four
406 Hall, Cindy Black Hawk Area Special Ed District Region Two
407 Hall, Patricia S.O.W.I.C. Region One
408 Hamer, Shelle NSSEO Region One
409 Hamitlon, Anna Maine Township High School District 207 Region One
410 Hamm, Tracy Indian Prairie School District 204 Region One
411 Hanson, Alexis St. Charles CUSD #303 Region One
412 Hanson, Cassie Henry Stark Counties Special Ed. Distric Region Two
413 Hanson, Jennifer PCG Region One
414 Hanson, Kimberly District 80 Region One
415 Hanson, Leslie Bloomington Distrct 87 Region Four
416 Hanson, Rebecca NIA Region Two
417 Harding, Susan Mattoon School District #2 Region Four
418 Hargrave, Heather Valley View School District 365U Region One
419 Harrison, Mary Lincoln-Way High School Dist. 210 Region One
420 Harrod, Lisa M. Manteno CUSD # 5 Region Four
421 Hart, Alyssa Dunlap #323 Region Three
422 Hartelius, Lauren District 201 Region One
423 Hartman, Bobbi Mid-State Special Education Region Five
424 Hartnett, Andrea WCSEA Region Three
425 Hartranft, Candice Niles Township District for Special Educ Region One
426 Hartweg, Kelli Community High School District 128 Region One
427 Healy, Christa Lincoln Elementary School Dist #27 Region Four
428 Hebert, Brian Township High School Dist 211 Region One
429 Hefferan, Samia Bloomingdale School District 13 Region One
430 Heffernan, Dr. Debra Lincoln-Way Special Ed. Cooperative Region One
431 Hendrix, Lisa District 181 Region One
432 Henriott, Bernadette Bourbonnais Elementary School Dist. #53 Region Four
433 Hentz, Stephanie Niles West High School / District 219 Region Five
434 Herman, Jennifer West Aurora School Dist. 129 Region One
435 Hessler, Michelle District #155 Region One
436 Hester, Melissa Manhattan School District 114 Region One
437 Heston, Laurie Bi-County Special Education Cooperative Region Two
438 Highbaugh, Molly Southern Will County Special Ed Coop Region One
439 Hildebrand, Denise SASED Region One
440 Hill, Carrie SOWIC Region One
441 Hindman, Diane Hopewell Academies Region One
442 Hinkle, Dawn Engler Callaway Baasten & Sraga, LLC Region One
443 Hodge, Jami Williamson County Special Education Region Six
444 Hodgson, Clarinda Robein District 85 Region Three
445 Hogan, Mary Elgin U-46 Region One
446 Hogan, Scott TCSEA Region Four
447 Hood, Staci Tri-County Special Education JA Region Six
448 Hook, David SPEED S.E.J.A. #802 Region One
449 Hopkins, Kimberly East St Louis SD 189 Region Five
450 Horath, Kathleen R. Macon-Piatt Special Educ District Region Four
451 Horn, Elizabeth SASED Central School Region Three
452 Hosari, Sharon Thornton Township Disrict 205 Region One
453 Hottman, Anna Woodridge School District 68 Region One
454 Howard, Rhonda Hammitt Schools at The Baby Fold Region Four
455 Hubbard, Paula Madison County Region I Region Five
456 Huffman, Janine BMP Special Ed. Region Two
457 Huffman, Stephanie LEASE Region Two
458 Hughes, Beverly Proviso Township High Schools Dist. 209 Region One
459 Hughes, Kimberly Livingston Co Special Services Unit Region Four
460 Hughes, Kristy Cahokia Unit School Dist #187 Region Five
461 Humphrey, Jennifer ISBE Region One
462 Huntington, Angela Lockport Township High School Dist 205 Region One
463 Hutcheson, Sarah PCG Region One
464 Igoe, Christine Naperville School District 203 Region One
465 Imhoff, Sarah Vermilion Association for Special Ed Region Four
466 Ireland, Sue Retired Region One
467 Izzo, John Hauser, Izzo, Petrarca, Gleason & Stillm Region One
468 Jackson, Melissa Mid-Valley Special Education Coop. Region One
469 Jackson, Roxanne Rhodes School Region One
470 Jacobellis, Sharon Barrington CUSD 220 Region One
471 Jacobs, Josiane Heyworth CUSD 4 Region Four
472 James, Kimberly Elmhurst CUSD 205 Region One
473 James, Samantha Lyons School District 103 Region One
474 Jania, Danielle Thornton Township District 205 Region Four
475 Jansen, Elizabeth Indian Prairie School District 204 Region One
476 Jasieniecki, Melissa AERO Region One
477 Jawor, Susan LASEC/Fairmont School Districct 89 Region One
478 Jeffrey, Tiffanie North DuPage Special Education Cooperati Region One
479 Jercich, sheila Riverside Brookfield High School Region One
480 Jett, Marci Henry Stark Counties SPED #801 Region Two
481 Jilek, Julie NSSEO Region One
482 Johns, Beverley Four Rivers Spec. Ed. District Region Three
483 Johnson, Crystal St. George School District Region Four
484 Johnson, Jeremiah CCSD 168 Region One
485 Johnson, Kathleen District 104 Region One
486 Johnson, Linda Thornton Township High School Dist 205 Region One
487 Johnson, Marni District 214 Region One
488 Johnson, Paige L.E.A.S.E. Region Two
489 Jonen, John Conant High School Region One
490 Jones, Beth Barrington School District 220 Region One
491 Jones, Carolyn Glenwood High School Region Three
492 Jones, Kristine Southwest Cook County Cooperative Region One
493 Jones, Lydia Mendota Elementary Region Two
494 Jones, Stephanie South Holland School District 151 Region One
495 Jones, Tamalyn SASED Region Three
496 Jordan, Bonnie Philip Rock Center Region One
497 Jorgensen, Christina Gages Lake School/SEDOL Region One
498 Joy, Tracy Burbank District 111 Region One
499 Judge, Melissa Tri-County Special Education Region Six
500 Jun, John NA Region One
501 Kaczmarczyk, Sue Lincoln-Way Area Special Education Region One
502 Kaczmarek, Amie C.A.S.E. Region One
503 Kaluza, Gina Lockport Twp. High School Region One
504 Kamper, Bryan Northwest Special Education Cooperative Region Two
505 Kanne, Elizabeth Naperville CUSD 203 Region One
506 Kant-Duffy, Jenna Northbrook School District 28 Region One
507 Karalus, Renee Homer CCSD33C Region One
508 Karpman, Keri Addison School District 4 Region One
509 Kaytor, David Wabash & Ohio Valley Special Educ Dist Region Six
510 Keane, Anne Special Education Services Region One
511 Keefe, Elizabeth Millburn 24 Region One
512 Keel, Kathy Williamson County Special Education Region Six
513 Keenan, Elizabeth Chicago Public School Region Seven
514 Keller Ward, Cynthia Springfield Schools District 186 Region Three
515 Keller-Weems, Jill South Eastern Special Education Region Six
516 Keltner, Sarah Tri-County Special Education JA Region Six
517 Kendall, Lisa ISU Laboratory Schools Region Three
518 Kendrick, Tarin L. Niles Twp. District for Special Educatio Region One
519 Kern, Rosemary Parkland Prepatory Academy Region One
520 Kessler, Kim South Eastern Special Education Region Six
521 Kidd, Maureen LaGrange School District 105 Region One
522 kilbride, mary Kankakee School District Region Four
523 Kilpatrick, Mary Ellen NA Region Two
524 King, Christina Goreville CUSD#1 Region Six
525 King, Christopher Livingston Co Special Services Unit Region Four
526 King, Peggy PMK Special Education Consultant Region One
527 Kinshaw, Kendyl Laremont School Region One
528 Kitzmiller, Jennifer Ogle County Educational Cooperative Region Two
529 Kleifgen Beno, Fran NA Region One
530 Klesath, Kerry SEAPCO Region Three
531 Klipp, Robyn Woodland School District #50 Region One
532 Klopfer, Joanna Deerfield 109 Region One
533 Klosowicz, Michelle McHenry School District 15 Region One
534 Knight, Cynthia Ball-Chatham CUSD 5 Region Three
535 Knittle, Laura Kriha Law LLC Region One
536 Knox, Cynthia Rich Twp. High School District 227 Region One
537 Koehnke, Donna Genoa-Kingston CUSD 424 Region Two
538 Koenig, Joe Embrace Education.com Region Five
539 Koerwitz, Chris Macon-Piatt Sp. Ed. Region Four
540 Kollross, Chad Hopewell Academies Region One
541 Koning, Melissa Lincoln Community High School Region Four
542 Kormaniak, Kristy Oswego 308 Region One
543 Kosteck, Kathy Elmhurst CUSD 205 Region One
544 Koulentes, Matt New Trier High School Region One
545 Kowalik, Joey Zion ESD 6 Region One
546 Kowalski, Linda Triad CUSD #2 Region Five
547 Kozuszek, Stephen Perandoe Special Education District Region Five
548 Krause, Joanna CCSD #62 Region One
549 Kreller, Kathleen Winnebago County Special Education Co-op Region Two
550 Kreps, Hannah East Maine School District 63 Region One
551 Krey, Brooke Itasca SD 10 Region One
552 Kriha, Darcy Kriha Law LLC Region One
553 Krones, Mary Pat Township High School District 211 Region One
554 Krueger, Robert Bloom District 206 Region One
555 Krupinski, Kristan CCSD62 Region One
556 Kubistal, Patricia B. NA Region Seven
557 Kudelka, Jason Special Education Services Region One
558 Kurokawa, Lynn Golf School District 67 Region One
559 Kuykendall, Maggie SMASE Region Five
560 Ladd, Elizabeth Garden Hills Elementary Region Four
561 Laird, Michelle Valley View School District 365U Region One
562 Lakin, Keri Jersey CUSD 100 Region Five
563 LaMantia, Michael Reavis High School Region One
564 Lambe, Jeremy Ottawa Elementary School District 141 Region Two
565 Lamboley, Michelle McLean County Unit No. 5 Region Four
566 Langdon, Dawn Crystal Lake School District 47 Region One
567 Langholf, Maureen Peoria Public Schools District 150 Region Three
568 Langley, Laura Franklin-Jefferson Co. Special Ed. Dist. Region Six
569 Larsen, Deborah Maine Township High School District 207 Region One
570 Larsen, Kalynn Belleville District #201 Region Five
571 Laster-Wilson, Linda SPEED S.E.J.A. 802 Region One
572 Latman, Robin Flossmoor School District 161 Region One
573 Lattz, Cathy Ridgeland School District 122 Region One
574 Law, Jennifer Lisle SD 202 Region One
575 Lazarz, Kristina TMCSEA Region Three
576 LeBlanc, Aimee Arlington Heights School District 25 Region One
577 Lee, Amy Plano Area Special Education Cooperative Region One
578 Lee-Foshinbaur, Kate Joliet Public Schools District 86 Region One
579 Lehman, Kristen Cambridge Lakes Charter School Region One
580 Leli, Cynthia Crystal Lake School District 47 Region One
581 Lemon, Maureen Ottosen Britz et al Region One
582 Lenger, Messina Region III Special Education Cooperative Region Five
583 Lenoff, Elliott Retired Region One
584 Lenoff, Linda ISD OUTREACH Consultant/Trainer Region One
585 Lenz, Julie Northwestern Illinois Association Region Two
586 Leon, Melissa Special Education Services Region One
587 Leppert, Lori Forest Ridge School District 142 Region One
588 Leslie, Cathy Palos Heights SD 128 Region One
589 Lesniak, Maggie A.E.R.O. Cooperative Region One
590 Liles, Kimberly Center Cass School District 66 Region One
591 Lind, Mary Arlyn School Region One
592 Lind, Melissa Elgin U-46 Region One
593 Lingle, Melissa Tri-County Special Education JA Region Six
594 Litko, Meghan Willow Springs School Region One
595 Little, Colleen Hoffman Estates High School Region One
596 Livingston, Lucas North Shore School District 112 Region One
597 Llanes, Melanie School District 148 Region One
598 Lockett, Cynthia CCUSD4 Region Four
599 Lofton, Eboney Oak Park Elem School Dist 97 Region One
600 Loftus, Daniel District 201 Region One
601 Logsdon, David Eastern IL Area Special Education Region Four
602 Loh, Christy Conyers Learning Academy Region One
603 Lomax, LaShawn Harvard CUSD 50 Region One
604 Lombardo, Lauren Higgins Education Center Region One
605 Long, Melinda (Mindy) Kendall County Spec Ed Cooperative Region One
606 Looney, Nancy Hopewell Academies Region One
607 Lopez, Maria G. Macon-Piatt Specail Educ District Region Four
608 Lorenzo, Heather Community Consolidated School Dist 46 Region One
609 Loustaunau, Jessica Prairie Crossing Charter School Region One
610 Loy, Amy Peotone School District Region One
611 Lucas, Jennifer Southwest Cook County Cooperative Region One
612 Lustik, Jill Minooka CCSD #201 Region One
613 Lynch, Kelly AERO Special Education Cooperative Region One
614 Lynch, Mary Jo Rush Day School Region One
615 Lynn, Robert Charleston CUSD #1 Region Four
616 Mahoney, Dr. Brian Lyons Township High School Region One
617 Mahoney, Kim Steger School District 194 Region One
618 Mair, Brooke SEAPCO Region Three
619 Maladra, Karen CUSD 303 St. Charles Region One
620 Malinski, Beth Westchester Dist. 92.5 Region One
621 Malone, Jon Northwestern Illinois Association Region Two
622 Mann, Dr. Laura Special Education Services Region One
623 Mann-McGoldrick, Heather Steger School District 194 Region One
624 Marcelo, Elpidio Yorkville Community School District 115 Region One
625 Marco, Deb Troy SD 30C Region One
626 Mari, Lisa Round Lake Senior High School Region One
627 Marino, Patricia Maine Township Region One
628 Martin, Beth Winnetka Public Schools District 36 Region One
629 Martin, Blake Jacksonville 117 Region Three
630 Martin, Cheley Canton Union School District #66 Region Three
631 Martin, Christine SASED Region One
632 Martin, Jennifer Oswego #308 Region One
633 Martin, Kim Belleville East High School Region Five
634 Martin, Samantha Joseph Fisher School/SOWIC Region One
635 Massey, Rhonda Four Rivers Special Education District Region Three
636 Mastio, Linda Macon-Piatt Sp. Ed. Dist. Region Four
637 Matheney, Sally Midwest Central CUSD 191 Region Three
638 Matthews, Denise River Forest school District 90 Region One
639 Matuszewski, Tressa Kaneland School District 302 Region One
640 Maxwell, Chelsey Green Bay Early Childhood Center Region One
641 Maxwell, Nicole Dekalb CUSD #428 Region Two
642 May, Mary Spectrum Center Schools and Programs Region One
643 McArdle, Lauren Evanston Township High School D202 Region One
644 McCall, Clodagh Lombard Elementary School District 44 Region One
645 McCario, Ruth South Macoupin Area Special Education Region Five
646 McCoy, Lori Macon-Piatt Sp. Ed. Dist. Region Four
647 McDonald, Kimberly Lockport Area Special Education Region One
648 McElherne, Michael LASEC Region One
649 McEwen, Megan District 308 (Oswego High School) Region One
650 McFalls, Megan CCSD 15 Region One
651 McFarling, Jesse Ford County Special Education Cooperativ Region Four
652 McField, Denise Evergreen Park Elementary SD 124 Region One
653 McGuffin, Melinda Leyden Area Special Education Cooperativ Region One
654 McGuire, Nancy School Dist. #47 Region One
655 McKune, Michelle Tremont CUSD #702 Region Three
656 McLaughlin, Laura Mundelein High School District 120 Region One
657 McNeal, Sunni Joliet Public Schools District 86 Region One
658 McNelis, Susan Putnam County School District #535 Region Two
659 McQuillan, Colleen Flossmoor SD 161 Region One
660 McWhorter, Laurin O'Fallon District 90 Region Five
661 Meadows, Colleen SASED Region Three
662 Medina, Richard Exceptional Learners Collaborative Region One
663 Medinah, Jessica Fremd High School Region One
664 Meehan, Mary A.E.R.O. Cooperative Region One
665 Meeters, Barbra District 201 Region One
666 Mekhiel, David Homer CCSD 33C Region One
667 Melchert, Lucille Oswego District 308 Region One
668 Meyer, Amanda LaGrange Area Dept. of Special Education Region One
669 Meyer, Cristy DeKalb District #428 Region Two
670 Meyers, Michael N/A Region One
671 Michaud, Dawn Galesburg #205 Region Three
672 Middleton, Donna Oak Park Elem School Dist 97 Region One
673 Miehl, Heather NSSEO Region One
674 Milewski, Fran Johnsburg CUSD #12 Region One
675 Miller, Dana Special Education Services Region Five
676 Miller, Kimberly Indian Prairie School District 204 Region One
677 Milne, Nancy NSSEO Region One
678 Mirretti, Angela North Chicago Region One
679 Mitchell, Elizabeth Southwest Cook County Cooperative Region One
680 Mitchell, Erin Johnsburg CUSD #12 Region One
681 Mixon, Brandon Elmhurst CUSD 205 Region One
682 Mombela, Crissy Comm. Consolidated School District 21 Region One
683 Monroe, Sarah L.E.A.S.E. Region Two
684 Montalbano Owen, Theresa Belvidere D100 Region Two
685 Moore, Barb Rantoul City Schools District 137 Region Four
686 Moore, Kimberly Embrace Education.com Region Five
687 Moore, Kristen Skokie School District 73.5 Region One
688 Moore, Sarah Hononegah Community High School Region Two
689 Moran, Colleen Oswego East High School Region One
690 Moran, Maureen Western Springs School District 101 Region One
691 Morfoot, Carrie LADSE Region One
692 Morgan, Kris TCSEA Region Four
693 Morgan Ryan, Mary NSSED Region One
694 Morris, Donna TCSEA Region Four
695 Morrissey, Melissa Hope Institute for Children and Families Region Three
696 Morrow, Vanessa Pembroke 259 Region Four
697 Mroz, Jenell Barrington 220 Region One
698 Mueller, Jennifer Hodges, Loizzi, Eisenhammer, Rodick & Ko Region One
699 Mueller, Jill Elmhurst CUSD 205 Region One
700 Mueller, MaryJane LASEC Region One
701 Muldoon Brown, Meghan Township High School District 214 Region One
702 Murphy, Julie Maryville Elementary School Region Five
703 Murphy, Kathleen NA Region One
704 Murphy, Lisa Highland Park High School Region One
705 Murray, Danielle Embrace Education.com Region Five
706 Mursu, Jennifer CUSD 303 Region One
707 Murtaugh, Rebecca Crete-Monee 201U Region One
708 Mutterer, Nancy Special Education Services Region One
709 Myers, Denise SASED Region Three
710 Myers, Tiffany Woodland Elementary East Region One
711 Myren, Alyssa Ball-Chatham Region Three
712 Nadler, Julia Wauconda Community School Dist #118 Region One
713 Nahigian, Amy Township High School District 214 Region One
714 Naleway, Rachel West Aurora School Dist. 129 Region One
715 Needham, Erin Sycamore Middle School Region Two
716 Neisen, Valerie Four Rivers Special Education District Region Three
717 Nelson, Amber Lewistown 97 Region Three
718 Nelson, Brett Illinois State Board of Education Region One
719 Nelson, Jim NDSEC Region One
720 Nelson, Kim Four Rivers Special Education District Region Three
721 Nelson, Linda Crete-Monee High School Region One
722 Nelson, Pamela WCISEC Region Three
723 Nelson, Susan District u46 Region One
724 Neville, Kristina TMCSEA Region Three
725 New, Noelle school Region Two
726 Nichols, LaVonda KSED 801 Region Five
727 Nickolas, Kristopher Belvidere School District Region Two
728 Nicolas, Lynne Special Education Services Region One
729 Niedringhaus, Tiffany O'Fallon Township High School Region Five
730 Nier, Patricia St. Charles CUSD 303 Region One
731 Nieves, Maribell District 45 Region One
732 Nigro, Danielle CUSD 200 Region One
733 Nijensohn, Paul Proficio Consulting Group Region One
734 Nissen, Suzanne District 33 Region One
735 Nixon, Lindsey Danville School District No 118 Region Four
736 Noble, Michael Ogle County Education Cooperative Region Two
737 Nolan, Bridget Mokena School District 159 Region One
738 Noonan, Karen Northern Suburban Special Education Dist Region One
739 Nordin, Ali Franklin Jefferson Special Education Dis Region Six
740 Nordstrom, Courtney North Shore School District 112 Region One
741 Norman, David St. Charles CUSD #303 Region One
742 North, Bridget Channahon SD 17/SOWIC Region One
743 Northrup, Christine Mahomet-Seymour CUSD #3 Region Four
744 Novak, Kim Lake Bluff School District #65 Region One
745 O''Neil, Andrew Champaign Unit 4 School District Region Four
746 O'Brien, Laurel Community Unit School District 303 Region One
747 O'Brien-Smith, Julie L.E.A.S.E. Region Two
748 O'Connell, Sarah Lincoln-Way High School District 210 Region One
749 O'Donnell, Cynthia Schaumburg High School Region One
750 O'Neil, Gineen Southwest Cook County Cooperative Region One
751 Ogle, Matt EIASE Region Four
752 Ollie, Paulette U-46 Region One
753 Olsen, Eugene CCSD89 Region One
754 Olsen, Joshua Livingston County Special Services Unit Region Four
755 Olson, Rory Lincoln-Way West High School Region One
756 Olson, Trisha Hauser, Izzo, Petrarca, Gleason & Stillm Region One
757 Oltmanns, Dawn Central CUSD #4 Region Four
758 Orozco, Mauricio Township High School Dist 211 Region One
759 Orstead, Jessica Higgins Educatiion Center Region One
760 Oster, Josh Lockport Township High School Dist 205 Region One
761 Otte, Mike Elim Christian School Region One
762 Otto, Christian Libertyville School District 70 Region One
763 Owens, Lynn Lake Zurich CUSD 95 Region One
764 Padavic, Michael J. Retired Region One
765 Palagi, Patti CUSD 303 St. Charles School Dist. Region One
766 Palmer, Patricia New Horizon Center Region One
767 Pampuch, Sandra West Chicago Comm. High School 94 Region One
768 Panopoulos, Joanne New Trier High School #203 Region One
769 Paplaczyk, Nikki Special Education Services Region One
770 Pappas, Dean Orland School District 135 Region One
771 Parente, Eileen Retired Region One
772 Parker, Beth District 181 Region One
773 Parsons, Shelly Herscher CUSD #2 Region Four
774 Pasbrig, Ashley SASED Region Three
775 Pasley, Scott BCCU#2 Region Five
776 Patel, Bijal Lisa D104 Region One
777 Patrick, Brenda Mid-State Special Education Region Five
778 Pawlak, Laura Barrington CUSD 220 Region One
779 Payne, Ginger Tri County Special Education Association Region Four
780 Payne, Yolanda Hazel Crest Schoo District 152.5 Region One
781 Payton, Kimberly L.E.A.S.E. Region Two
782 Pearcy, Jan Tri-County Special Education Joint Agree Region Six
783 Pearson, Jennifer Glenbrook High School District 225 Region One
784 Pearson, Nellie CUSD 308 Region One
785 Peat, Michele School District 308 Region One
786 Pennell, Chris Four Rivers Special Education District Region Three
787 Pepper, Rebecca Pikeland Community Schools Region Three
788 Perry, Christine Molloy Education Center Region One
789 Perry, Erica South Holland SD 150 Region One
790 Peterson, Brigid Elmhurst CUSD 205 Region One
791 Peterson, David School Exec Connect Region One
792 Peterson, Kelli Woodford County Special Educ Assoc Region Three
793 Peterson, Leia Allendale Region Two
794 Petras, Jaime Leyden Area Special Education Coop Region One
795 Pettis, Erika Sunnybrook School District 171 Region One
796 Philipps, Michael Valley View School District Region One
797 Pickens, Tenika CCSD 180 Region One
798 Piech, Brad Connection's Academy East Region One
799 Pieczynski, Edward Maine Township High School District 207 Region One
800 Pieper, Jera Franklin-Jefferson Co. Special Ed. Dist. Region Six
801 Pilati, Francesca Niles Twp. District for Special Educatio Region One
802 Pilcher, Jennifer Woodland Elementary West Region One
803 Piscitelli, Kerri Community High School District 218 Region One
804 Pittman, Erin Big Hollow School District #38 Region One
805 Piwnicki, Larry LCSSU Region Four
806 Ploch, Mallory BMP Special Education Cooperative Region Two
807 Poe, Lisa A.E.R.O. Cooperative Region One
808 Porter, Thomas Thortnon Township District 205 Region One
809 Potempa, Dolores Momence CUSD 1 Region Four
810 Potsic, Mike Central School District 301 Region One
811 Powell, Page Maine Township High School D207 Region One
812 Powers, Paula IL State Board of Education Region One
813 Prentiss, Tammy Hinsdale Township High School D86 Region One
814 Price, Susan Belleville District #118 Region Five
815 Proctor, Thomas Livingston Co Special Services Unit Region Four
816 Prusko, Kara Township HS District 211 Region One
817 Ptak, David SEAPCO Region Three
818 Pulliam, John Franklin Jefferson SpEd #801 Region Six
819 Purcell, Dr. Luann Council of Administrators of Special Ed. Region One
820 Purcell, Jacob KSED #801-Bronson Region Five
821 Putlak, Christine AERO Special Education Coop. Region One
822 Pyle, Kari PASEC Region One
823 Quain, Debra Kankakee Area Special Ed Cooperative Region Four
824 Quimby, Laura Illinois State Board of Education Region Three
825 Quinonez, Kateri LaGrange School District 102 Region One
826 Radford, Scott CUSD 200 Region One
827 Raich, Melissa North Shore School District 112 Region One
828 Rakes, Sandra Coal City CUSD#1 Region One
829 Rausch, Lisa West Aurora School Dist. 129 Region One
830 Raymond, Jill Chicago Heights School District 170 Region One
831 Reamer, Clark Livingston Co Special Services Unit Region Four
832 Redding, Alison LASEC Region One
833 Redlich, Emily JFK Center/Joliet 86 Region One
834 Reed, Danielle Bi-County Special Education Cooperative Region Two
835 Reel, Michael Tri-County Special Education Joint Agree Region Six
836 Reeley, Tony Eastern IL Area Special Education Region Four
837 Reeves, Laura Oak Park Elem School Dist 97 Region One
838 Rehfeldt, Jason Glenview School District #34 Region One
839 Reid, Chris District 181 Region One
840 Reilley, Lynn Sycamore CUSD 427 Region Two
841 Relleke, Jill Madison County Region I Region Five
842 Remaly, Dr. Melinda Keshet Region One
843 Remsey, Amy Tri-County Special Education JA Region Six
844 Renken, Stephanie Southwestern CUSD #9 Region Five
845 Renz, Katherine Community Unit School District 308 Region One
846 Renzaglia-Weir, Mary Jo Perandoe Special Education District Region Five
847 Reuter, Kathryn NIA Region Two
848 Rexroad, Sarah Lincoln-Way Area Special Education D843 Region One
849 Ricconi, Marty Retired Region Two
850 Richards, Amy Williamson County Education Services Region Six
851 Richards, Kelly Cahokia Unit School Dist #187 Region Five
852 Richardson, Diann Urbana School District #116 Region Four
853 Riha, Cynthia Oak Lawn Hometown School District 123 Region One
854 Risen, Anne Pekin Public School Dist 108 Region Three
855 Robertson, Heather Four Rivers Special Education District Region Three
856 Robertson, Stacey Oak Park Elem School Dist 97 Region One
857 Robinson, Melissa New Horizons - WCISEC Region Three
858 Robson, Paige Lincoln Middle School Region One
859 Roche, Sheri NA Region One
860 Rock, Erika JFK Center/Joliet 86 Region One
861 Rodden, Katelynn SASED Region Three
862 Rode, Martha North Shore School District 112 Region One
863 Rodenberg, Sandra Illinois Center for Autism Region Five
864 Rodick, Bennett Hodges, Loizzi, Eisenhammer, Rodick & Ko Region One
865 Rodriguez, Linda Bi-County Special Education Cooperative Region Two
866 Rodriguez, Sergio Cicero SD 99 Region One
867 Roegge, Susan Four Rivers Sp. Ed. District Region Three
868 Roehrick, Tracy Lake Bluff School District #65 Region One
869 Rogers, Kendra Eastern IL Area Special Education Region Four
870 Romano, Barbara Barrington 220 Region One
871 Root, Carol A. Perandoe Special Education District Region Five
872 Rose, Sarah Deerfield Public Schools District 109 Region One
873 Roseland, Bill SOWIC Region One
874 Ross, Katherine Grundy County Special Educ Coop Region Two
875 Rossiter, Sharon Retired Region One
876 Rotramel, Debra Eastern IL Area of Special Education Region Four
877 Rouse, Andrea Woodland School District #50 Region One
878 Rozema-Earll, Peggy Eisenhower Cooperative Region One
879 Rubenstein, Kevin Lake Bluff School District 65 Region One
880 Rubio, Gail District 230- Stagg High School Region One
881 Rusick, Donna CCSD 181 Region One
882 RUSSELL, CHERYL Andrew High School Region One
883 Russell, Katheryne Ogle County Educational Cooperative Region Two
884 Rutkas, Jennifer Yorkville CUSD#115 Region One
885 Ruttkay, Jennifer Lincolnwood School District 74 Region One
886 Ryan, Patrice CCH SD 160 Region One
887 Rypstra, Barbara Eisenhower Cooperative Region One
888 Sabo, Kelly Lincoln-Way High School District 210 Region One
889 Sabourin, Besset Niles Twp. District for Special Educatio Region One
890 Sabourin, Jennifer Salt Creek School Dist 48 Region One
891 Salazar, Jayme LEASE Region Two
892 Sanburg, Neil Grundy County Special Educ Coop Region One
893 Sanders, Kristin Moline CUSD 40 Region Two
894 Sanzeri, Christopher District 201 Region One
895 Saurs, Tara Pekin Community High School Region Three
896 Schaffer, Mary Ellen CHSD 230 Region One
897 Schall, Leslie Reavis High School Region One
898 Schmidt, Brenda Southwest Cook County Cooperative Region One
899 Schmidt, Kristin Crystal Lake School District 47 Region One
900 SCHMITT, VANESSA Proviso Township High Schools Dist. 209 Region One
901 Schneider, Kurt A. NSSED Region One
902 Schnell, Regina Southwest Cook County Cooperative Region One
903 Schnittker, Ashley Bloomington School District 87 Region Four
904 Schock, Gina Serena Community Unit District #2 Region Two
905 Schoenbeck, Carolina District 201 Region One
906 Schoenberg, Mark PCG Region One
907 Schouten, Lisa Southwest Cook County Cooperative Region One
908 Schrader, Christan Black Hawk Area Special Education Dist Region Two
909 Schramm, Erica Oswego School District 308 Region One
910 Schuett, Aubree St. Charles CUSD #303 Region One
911 Schulman, Lauren Northbrook/Glenview SD30 Region One
912 Schultz, Carol Darien School District 61 Region One
913 Schultz, Colleen retired Region One
914 Schultz, Heather Northbrook School District 28 Region One
915 Schultz, Heidi Streator Elementary Region Two
916 Schultz, Jennifer Valley View School District 365U Region One
917 schwartz, marijo Sycamore CUSD 427 Region Two
918 Schwartzwald, Karen Glenview District #34 Region One
919 Scott, Patricia East Alton/Wood River High School Region Five
920 Scroggs, Eric Woodford County Special Ed. Association Region Three
921 Scully, Ann Antioch School District 34 Region One
922 Seachrist, Jennifer Effingham CUSD #40 Region Four
923 Seda, Jorge Beach Park District 3 Region One
924 See, Denise School district U-46 Region One
925 Seesengood, Tracey South Eastern Special Education Region Six
926 Seger, Jessica Mascoutah Community Unit School District Region Five
927 Seibert, Nancy Mascoutah Community School District #19 Region Five
928 Senica, Carol Grundy County Special Educ Coop Region One
929 Sepiol, Christina Indian Prairie School District 204 Region One
930 Seward, Sarah Bartlett High School/U-46 Region One
931 Seward, Tisha Community Unit School District 300 Region One
932 Seykora, Jennifer Washington Academy Region Two
933 Shanas, Bree Ana Leyden Area Special Education Cooperativ Region One
934 Shank, Kathlene S. Eastern Illinois University Region Four
935 Shannon, Elaina Connection's Academy East Region One
936 Shaw, Jennifer Rochester CUSD3A Region Three
937 Shaw, Pam Riverside Public School District 96 Region One
938 Sheldon, Maggie AERO Special Education Cooperative Region One
939 Shelvin, Kristal Livingston Co Special Services Unit Region Four
940 Sherrill, Megan Tri-County Special Education Joint Agree Region Six
941 Shields, Emily C.A.S.E. Region One
942 Shimkos, Karina Maine Township High School District 207 Region One
943 Shorey, Benjamin Zion ESD 6 Region One
944 Shull, Laura Eastern IL Area of Special Education Region Four
945 Shulman, Lisa CHSD 230 Region One
946 Shutter, Kate St. Anne CHS #302 Region Four
947 Siegler, John Evanston Skokie School District 65 Region One
948 Siekierski, Mark West Aurora School Dist. 129 Region One
949 Sinars, Laura Robbins Schwartz Region One
950 Sipes, Lydia IAASE Region Five
951 Siron, Janna Grundy County Special Educ Coop Region One
952 Sitko, Brittany Ball-Chatham School District #5 Region Three
953 Skinner, Amy Arrowhead Academy Region Two
954 Slivka, Rose Comm Consolidated School District 62 Region One
955 Sloan, Jasmine Elgin U-46 Region One
956 Slowinski, Robin Sycamore CUSD Region Two
957 Smith, Camille Little Friends Inc Region One
958 Smith, Donald BCUSD 100 Region Two
959 Smith, Heather District 308 Region One
960 Smith, Janelle Byron CUSD 226 Region Two
961 Smith, Jeff Embrace Education.com Region Five
962 Smith, Jennifer Franczek Radelet Region One
963 Smith, Jennifer JFK Center/Joliet 86 Region One
964 Smith, Kari Elmwood Park CUSD Region One
965 Smith, Kristin Niles Township District for Special Educ Region One
966 Smith, L. Renea Macon-Piatt Special Educ District Region Four
967 Smith, P. Terrence Proviso Area for Exceptional Children Region One
968 Smith, Rose Livingston County Special Services Unit Region Four
969 Smolen, Lynn Fox Lake GSD 114 Region One
970 Snow, LaQuitha Thornton Township Disrict 205 Region One
971 Sofianos, Theresa La Grange District 102 Region One
972 Sonders, Tina Grant Community High School Region One
973 Sonntag, Jessica Hinckley Big Rock SD 429 Region One
974 Southwick, Christina Ogle County Education Cooperative Region Two
975 Spanos, Julia Pekin Public School Dist 108 Region Three
976 Spatafore, Nicole Berkeley School District 87 Region One
977 Spence, Patricia Eastern IL Area Special Education Region Four
978 Spencer, Larry LASEC Region One
979 Springer, Leslie School District 308 Region One
980 Sroka, Chrystyna E. Prospect Heights School District 23 Region One
981 Staab, Tiffany Minooka CCSD 201 Region One
982 Stanis, Molly Danville CCSD 118 Region Four
983 Stapleton, Angelique Flossmoor SD 161 Region One
984 Starr, Karen Community Consolidated School District 5 Region One
985 Statham, Luan Galesburg CUSD #205 Region Three
986 Stavros, Ramona District 201 Region One
987 Steele, Cindy ECUSD7 Region Five
988 Steinke, Stephanie Lockport Twp. High School Region One
989 Steinmeyer, Corena LCSEA Region Two
990 Stephenitch, Amy Ogle County Educational Cooperative Region Two
991 Sterpin, Jennifer D115 Region One
992 Stevens, Karin NDSEC Region One
993 Stewart, Lauren School District U46 Region One
994 Stiff, Michelle JFK Center/Joliet 86 Region One
995 Stillman, Courtney N. Hauser Izzo, Petrarca, Gleason & Stillma Region One
996 Stock, Janice Macon-Piatt Sp. Ed. Dist. Region Four
997 Stockhausen, Daniel SD308 Region One
998 Stollberg, Mary NA Region One
999 Stolte, Chad Perandoe Special Education District Region Five
1000 Storey, Abbey Illinois State Board of Education Region One
1001 Storm, Alison South Macoupin Association for Spe. Ed. Region Five
1002 Strausbaugh, Ashley SEAPCO Region Three
1003 Strawn, Mark SASED Region Three
1004 Strebel, Heather East Alton Elementary District #13 Region Five
1005 Stubbs, Debra Harrisburg Project Region Six
1006 Sturtewagen, Laura East Maine School District 63 Region One
1007 Stutzman, Pamela Elmwood Park CUSD 401 Region One
1008 Sudduth-Mottola, Janah Unit 7 Schools Region Four
1009 Suedbeck, Michele Oak Park Schools District 97 Region One
1010 Suey, Kelly Mid-State Special Education Region Five
1011 Sulek, Virginia District 101 Region One
1012 Sunquist, Michael Oak Lawn Community High School Region One
1013 Swan, Kelly Lockport Township High School Dist 205 Region One
1014 Swan-Gravatt, Crystal Sandwich CUSD #430 Region Two
1015 Swanson, Brian Belvidere School District Region Two
1016 Swanson, Ellen Comm Consolidated School District 62 Region One
1017 Swanson, Kathryn East Moline School District Region One
1018 Swanson, Kristin North Shore School District 112 Region One
1019 Swanson, Matthew Plano Area Special Education Cooperative Region One
1020 Swanson, Melissa NSSEO Region One
1021 Szeles, Natalie PArk Ridge District 64 Region One
1022 Tabone, Jill The Northwestern Illinois Association (N Region Two
1023 Tamayo, Alma Hawthorn School District 73 Region One
1024 Taylor, Angela Homewood Flossmoor High School Region One
1025 Taylor, Chris U-46 Region One
1026 Taylor, Danyell Special Education Services Region One
1027 Taylor, Dr. Otis C. Betty Shabazz Int'l Charter School Region One
1028 Taylor, LaRhonda Rich Central High School Region One
1029 Taylor, Melissa Belleville District #201 Region Five
1030 Taylor, Nicole SPEED SEJA #802 Region One
1031 Taylor, Todd Urbana School District 116 Region Four
1032 Tedor, Maureen Fremont School District 79 Region One
1033 Tejero Hughes, Marie University of Illinois at Chicago Region One
1034 Thiele, Allison AERO SPECIAL EDUCATION COOPERATIVE Region One
1035 Thomas, Elizabeth U46 Region One
1036 Thomas, Sandra ECHO Joint Agreement Region One
1037 Thomas, Tim NSSED Region One
1038 Thomison, Jennifer Valley View School District 365U Region One
1039 Thompson, Tony Belleville West Region Five
1040 Thornton, Jill East Peoria School Dist. 309 Region Three
1041 Thurman, Margaret Springfield SD 186 Region Three
1042 Thurzo, Nicole CCSD 130 Region One
1043 Tiedt, Susan School District 308 Region One
1044 Timerman, Dawn Moline Coal Valley Schools Region Two
1045 Tiritilli, Lindsay Barrington School District 220 Region One
1046 Todd, Michelle Hodges, Loizzi, Eisenhammer, et al Region One
1047 Tomasiewicz, Kathryn Retired Region Two
1048 Tregloan, Mary Freeport School District #145 Region Two
1049 Trela, Meganne Ottosen Britz et al Region One
1050 Trom, Heather FRG Dist 3 Region One
1051 Trueblood-Seifert, Marissa Valley View School District 365U Region One
1052 Truran, Karen Collinsville Unit 10 Region Five
1053 Turner, Kathleen Lake Bluff #65 Region One
1054 Twitchell, Tera WCISEC Region Three
1055 Tyburski, Sara Mount Prospect School District Region One
1056 Tyler, Pamela Highland CUSD #5 Region Five
1057 Tylkowski, Cassie Bi-County Special Education Cooperative Region Two
1058 Tyrrell, Diane Northwestern Illinois Association Region Two
1059 Tyrrell, Kandace Mundelein High School District 120 Region One
1060 Tyrrell, Rebecca District 124 Region One
1061 Tyrrell-Taylor, Kristin East Moline School District 37 Region Two
1062 Ullberg, Renee Hawthorn School District 73 Region One
1063 Ulrich, Tim Somonauk CUSD #432 Region Two
1064 Underwood, Alison CUSD #10 Region Five
1065 Vanden Broek, Donna Woodland School District #50 Region One
1066 Vanderplow, Jason Elmhurst CUSD 205 Region One
1067 VanSlyke, Duane Homewood Flossmoor Region One
1068 Vaughn, Michelle Central District 301 Region One
1069 Veldman, Kari TCSEA Region Four
1070 Vescogni, Christie East Peoria Elementary District #86 Region Three
1071 Volpe, Dr. Michael G. SASED Region One
1072 Volpe, Jennifer Oswego 308 Region One
1073 von Schlegell, Hassan Lockport Area Education Cooperative Region One
1074 Vowels, Crystal Urbana School District #116 Region Four
1075 Waber, Rose Community Unit School District 200 Region One
1076 Waddick, Emily School District 126 Zion Benton Township Region One
1077 Wade, Margaret District 34 Region One
1078 Waehner, Julie Oak Grove SD 68 Region One
1079 Waggener, Denise Four Rivers Special Education District Region Three
1080 Wagner, Christine Queen Bee School District 16 Region One
1081 Waldvogel, Jaclyn West Aurora School District 129 Region One
1082 Walocha, Christopher Belvidere School District Region Two
1083 Walraven, Kristen Pekin Community High School Region Three
1084 Walter, Jr., Robert Iroquois West CUSD #10 Region Four
1085 Ward, Melissa CCSD 59 Region One
1086 Ward, Molly District 130 Region One
1087 ward, sarah Sycamore CUSD 427 Region Two
1088 Warfield, Diane BASSC Region Five
1089 Warren, Matt Conyers Learning Academy Region One
1090 Waters, Sue CUSD 200 Region One
1091 Watts, Richard SD 308 Region One
1092 Waughon, Susan Park Ridge-Niles CCSD 64 Region One
1093 Webb, Brittania Franklin Jefferson Special Education Dis Region Six
1094 Weber, Jennifer Eastern Illinois Area Special Education Region Four
1095 Weems, Brian NSSEO Region One
1096 Weishaar, Phillip SIUE Region Five
1097 Welch, Danielle Community High School District 94 Region One
1098 Wells, Candace Bradley-Bourbonnais High School Region Four
1099 Wertheim, Thomas Gregory Henry-Stark Counties Special Education Region Two
1100 West, Kimberly Will County School District 92 Region One
1101 West, Lindsey Bradley Elementary School District 61 Region Four
1102 Whalen, Maureen WCSEA Region Three
1103 Wheeler, Kristy Rochester CUSD 3A Region Three
1104 Whitehead, Evan Lindop School District 92 Region One
1105 Whitten, Rena Thornton Fractional High School Dist.215 Region One
1106 Whittler, Mick Richland County C.U. #1 Region Six
1107 Wiley, Leyona WCISEC Region Three
1108 Wilhelm, Allison Black Hawk Area Special Education Dist Region Two
1109 Wilkins, Dr. Michele Child's Voice Region One
1110 Williams, Cassandra Schaumburg School District 54 Region One
1111 Williams, Corinne Illinois State Board of Education Region One
1112 Williams, Deirdre Township H.S. District 214 Region One
1113 Williams, Dwayne Joliet Public Schools District 86 Region One
1114 Williams, Kim Glenview SD 34 Region One
1115 Williams, Kimberly Tri-County Special Education JA Region Six
1116 Wilson-Gamble, Sally Helping Hand Center Region One
1117 Winterfield, Coleen Burbank School District 111 Region One
1118 Wisniewski, Michelle Parker Junior High School Region One
1119 Wisniewski, Sue SASED Region One
1120 Wlodarski, Jennifer Southwest Cook County Cooperative Region One
1121 Wojcik, Laura SEDOL Region One
1122 Wolfe, Stacey Glenbrook South High School Region One
1123 Woods, Lisa Elementary School District 159 Region One
1124 Workman, Dave BASSC Region Five
1125 Wright, Brandon Miller, Tracy, Braun, Funk & Miller Region Five
1126 Wrobel, Tracey CCSD 15 Region One
1127 Wujek, Betsy WCISEC Region Three
1128 Wulczyn, Susan P. Lemont-Bromberek CSD 113A Region One
1129 Wurster, Mary Valley View School District 365U Region One
1130 Xagas, Lisa Naperville #203 Region One
1131 Yaun, Lisa Kinnikinnick School District Region Two
1132 Yoch, Kendra Franczek Radelet Region One
1133 Young, Debbie Barrington CUSD 220 Region One
1134 Young, Dr. Tamara Lincoln School District 156 Region Four
1135 Young, Robin Miller Northern Illinois University Region One
1136 Yuska, Irene Elim Christian School Region One
1137 Zajac, Angela Eisenhower Cooperative Region One
1138 Zanocco, Megan Belvedere Community School District 100 Region Two
1139 ZEGLEY, PEGGY UCP Seguin / Infinitec Region One
1140 Zeitlin, Jeannie School District 95 Brookfield-LaGrange Region One
1141 Zikuda, Susan SASED - Southeast Alternative School Region One
1142 Zilm, Matthew Ogle County Education Cooperative Region Two
1143 Zinni, James North DuPage Special Education Coop. Region One
1144 Zmijewski, Keith Lombard District 44 Region One